نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تجربیات خانواده ها در مورد کادرمانی (جسمی و ذهنی)و گفتار درمانی

مدیریت کـــــــــل سایت asadpour آواتار ها
    سپاس ها
    162
    سپاس شده 70 در 68 پست

پیش فرض تجربیات خانواده ها در مورد کادرمانی (جسمی و ذهنی)و گفتار درمانی

[Tuesday, February 10, 2015 9:19 AM] You: سلام دوستان رشد عصبی در هریک از فرزندانمون تفاوت داره مهمترین عامل پیشرفت بچه ها رشد عصبیشون هست در صورتیکه این بستر خوب باشه تاثیر کاردرمانی محسوس خواهد بود ولا غیر در خصوص گفتار درمانی در چند جلسه والدین خود خواهند توانست در منزل به راحتی تمامی تمرینات رو انجام بدهند چرا که تمرینات تکراری خواهد بود

[Tuesday, February 10, 2015 9:19 AM] You: کاردرمانگرهای مختلف با روشهای گوناگون هستند گروهی فقط با وسایل و ابزار کار می کنند و گروهی ماساژ رو انتخاب می کنند و تبحر هم مهمه

[Tuesday, February 10, 2015 9:20 AM] You: اما خیلی از تمرینات کاردرمانی هم در منزل می توان انجام داد ولی در خصوص ماساژ واقعا تبحر لازمه و این همون مرحله ای هست که بچه ازش فراریند.

[Tuesday, February 10, 2015 9:21 AM] You: به شخصه برای علیرضا در خصوص صرفا راه رفتن هیچ کاری نشد و من فقط براش ویلچر چرخدار گرفتم و به دستش دادم طی یک هفنه به راه افتاد

[Tuesday, February 10, 2015 10:06 AM] You: در خصوص کار درمانی ذهنی تا حدود زیادی شبیه تمرینات گفتاردرمانی هست .

[Tuesday, February 10, 2015 10:27 AM] You: اسم واکر چرخدار رو من بالا اشتباها ویلچر چرخدار نوشتم .ببخشید علیرضا در ان زمان مهد کودک عادی می رفت وقتی با پاهای خودش وارد مهد شد اولین شخصی که دیدش خانم مسنی بود که کارهای آشپزخانه رو انجام میداد ناگهان در حیاط مهد مقابل علیرضا نشست زمین و خدا رو سجده کرد بعد بلند شد گفت داره راه میره (angel)(angel)(angel)

[Tuesday, February 10, 2015 10:43 AM] Hoorieh Jahanbani: آموزش و كاردرماني ذهني

[Tuesday, February 10, 2015 10:45 AM] Hoorieh Jahanbani: عالي بودن. ٩٠ درصد اين كارها رو من با پرنيان انجام دادم

[Tuesday, February 10, 2015 10:49 AM] Hoorieh Jahanbani: توشهر كتابها جعبه هايي هست كه توش عروسك هاي مختلفه كه سوراخ سوراخ داره و با نخ هايي كه تو جعبه هست مي تونيد نخ و سوزن بازي كنيد. يعني با دست نخ ها رو از سوراخها رد كنيد براي افزايش توجه و تمركز عاليه

[Tuesday, February 10, 2015 10:50 AM] Hoorieh Jahanbani: بهترين روش براي كاردرماني ذهني و آنوزش استفاده از روش matching هست

[Tuesday, February 10, 2015 10:50 AM] Hoorieh Jahanbani: يعني مثلا شما از سه رنگ دو تا دو تا روي زمين بگذاريد و مثلا رنگ قرمز رو برداريد و از كودك بخواهيد مثل اين رنگ رو بهتون بده

[Tuesday, February 10, 2015 10:51 AM] Hoorieh Jahanbani: يا مثل اين شكل. يا حتي يه صدا بسازيد و بگيد مثل اين صدا رو بسازه

[Tuesday, February 10, 2015 10:52 AM] Hoorieh Jahanbani: تو تجربه ي نه ساله اي كه دارم هر چه حركات ظريف نوك انگشتان رو تقويت كنيد روي پروسه گفتار و تقويت حافظه بسيار كمك مي كنه

[Tuesday, February 10, 2015 10:53 AM] Hoorieh Jahanbani: يكي از كارهايي كه امروزه توصيه ميكنن افراد بزرگسال انجام بدن براي پيشگيري و عقب انداختن فراموشي يا آلزايمر بافتن و نواختن موسيقي هايي است كه نوك انگشتان رو درگير ميكنه

[Tuesday, February 10, 2015 10:54 AM] Hoorieh Jahanbani: كارهايي مثل مچاله كردن كاغذ، پاره كردن تا كردن و قيچي كردن باعث افزايش توجه و تمركز و همچنين تقويت گفتار ميشه

[Tuesday, February 10, 2015 10:54 AM] Hoorieh Jahanbani: تمام اين كارها رو خودتون مي تونيد تو خونه انجام بديد

[Tuesday, February 10, 2015 10:54 AM] وحید نوربهمنی: خمیر بازی
    [Tuesday, February 10, 2015 10:54 AM] Hoorieh Jahanbani: اما نكته مهم داشتن يه راهنما و رفرنس هست. كه تو چه سني مثلا كدوم كار به درد بچه ي من مي خوره.

[Tuesday, February 10, 2015 10:55 AM] Hoorieh Jahanbani: كه اون هم با داشتن يه كتاب آموزش كودكان در سنين بازي درست ميشه

[Tuesday, February 10, 2015 10:55 AM] Hoorieh Jahanbani: مثلا بچه هايي كه راه ميرن رو بگيد بازي گردو شكستم انجام بدن

[Tuesday, February 10, 2015 10:56 AM] Hoorieh Jahanbani: بعد كه تونستن روي خط راست راه برن اونوقت سخت ترش كنيد

[Tuesday, February 10, 2015 10:56 AM] Hoorieh Jahanbani: يه چوب باريك و دراز برداريد و بگيد روي همون قسمت بايد راه برن كه براي تعادلشون خيلي خوبه

[Tuesday, February 10, 2015 10:57 AM] Hoorieh Jahanbani: بعد سختر. مثلا با هر پايي كه ميزارن بهشون بگيد اسم يه ميوه بگن يا حيون يا رنگ

[Tuesday, February 10, 2015 10:58 AM] Hoorieh Jahanbani: اين بازيها ذهن رو درگير ميكنه و همزمان چند كار رو وقتي بتونن با هم انجام بدن حتي روي دامنه ي لغات و طول جمله اونا اثر ميگذاره

[Tuesday, February 10, 2015 10:58 AM] Hoorieh Jahanbani: يا مثلا توپ بديد دستشون و بگيد بزنن به ديوار يا پرت كنن به سمت شما و با هر بار يه بار دست بزنن يه بار دور خودشون بچرخن يه بار بشينن

[Tuesday, February 10, 2015 10:59 AM] Hoorieh Jahanbani: خيلي كارها رو خودتون ميتونيد اختراع كنيد

[Tuesday, February 10, 2015 10:59 AM] Hoorieh Jahanbani: من هم تا حدودي با صحبتهاي جناب دكتر موافقم.

[Tuesday, February 10, 2015 11:00 AM] زهرا نجار: سلام خیلی خیلی برای من جالب بود دیروز کاردرمان شمیم یه سری کار به من گفت و گفت از توی اینترنت هم میتوانید اطلاعات کافی بگیرید .الان داشتم جستجو میکردم که آقا وحید عکسها رو فرستادند و خانم دکتر هم طبق معمول توضیحات جامع و کاملی بیان فرمودند. از این دو عزیز صمیمانه سپاسگزارم

[Tuesday, February 10, 2015 11:00 AM] Hoorieh Jahanbani: كاردرماني جسمي كه بچه رو اذيت كنه نبريد بهتره. اما اگه كسي باشه كه تعهد و تخصص داشته باشه هر از گاهي ازشون برنامه منظم بگيريد و زير نظر ايشون كار كنيد خوبه. چون حرفهاي مامان عليرضا جان رو هم قبول دارم

[Tuesday, February 10, 2015 11:05 AM] زهرا نجار: جدا از شدت عمل کاردرمانگرها مساله مهمتر ارتباط نزدیک والدین با کودک است.
    وقتی من با دخترم کار میکنم ارتباط زبانی چشمی و لمسی بیشتری با او برقرار میکنم و این به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک شایانی خواهد کرد

[Tuesday, February 10, 2015 11:05 AM] Hoorieh Jahanbani: ممنون از باباي بني عزيز. از ديروز تو فكر بودم كه چطور اين مبحث رو كه آقاي دكتر عزيز زحمت كشيدن و عنوان كردن رو به يه جاي خوبي برسونيم كه عكسهاي آقا وحيد به دادم رسيد.

[Tuesday, February 10, 2015 11:07 AM] Hoorieh Jahanbani: اينا دقيقا كاراييه كه با پرنيان انجام ميداديم. البته اين عكسا رو داشتم.

[Tuesday, February 10, 2015 11:09 AM] زهرا نجار: تو لباس صورتی چند ساله است پرنیان جون؟

[Tuesday, February 10, 2015 11:10 AM] Hoorieh Jahanbani: خانم نجار عزيز تو اين عكسها حدود چهار سالشه.

[Tuesday, February 10, 2015 11:11 AM] Hoorieh Jahanbani: آقاي دكتر عزيز و دوستان گرامي اين كتابها اوناييه كه من به شخصه خيلي باهاشون كار كردم. و واقعا تمريناتش رو قبول دارم. اگر دوستان تمايل داشته باشن ميشه اينا رو تهيه كرد.

[Tuesday, February 10, 2015 11:12 AM] Hoorieh Jahanbani: كتاب اول اتفاقا از كارها و فعاليتهاي طريف اكثر بچه هايي كه تو همين گروه هستن استفاده شده. مثل تارا، ماني و پرنيان و امير علي

[Tuesday, February 10, 2015 11:12 AM] زهرا نجار: لطف میکنید, ناشر و اگر ممکنه شماره تلفن انتشارات را هم بگذارید
    [Tuesday, February 10, 2015 11:13 AM] Hoorieh Jahanbani: قصدم اصلا تبليغ نيست فقط كتابهاييه كه خودم جوابش رو گرفتم

[Tuesday, February 10, 2015 11:14 AM] Hoorieh Jahanbani: گوبين كارتها كه يك و دو داره هم بسيار براي تمرين گفتار و بالابردن دامنه لغات فرزندانمون كمك ميكنه

[Tuesday, February 10, 2015 11:15 AM] You: آقا وحید کارتون فوق العاده بود

[Tuesday, February 10, 2015 11:15 AM] You: و خانم جهانبانی که با صبر ئ حوصله ریز به ریز تجربیات خودشون رو انتقال میدهند واقعا سپاس

[Tuesday, February 10, 2015 11:15 AM] Hoorieh Jahanbani: روي كارت يه تصوير داره و پشت كارت يه سري سوال كه مادر ميتونه الگو بگيره و يكي يكي از فرزند بپرسه. اين باعث ميشه شروع تعريف و داستان سرايي بشه

[Tuesday, February 10, 2015 11:16 AM] You: مجموع کارهایی که ما با بچه هامون انجام شده در بخش عمومی اینها هستند بخش تخصصی بر اساس نیاز فردی انتخاب میشه

[Tuesday, February 10, 2015 11:16 AM] Hoorieh Jahanbani: خواهش ميكنم خانم اسدپور عزيز. از تجريبيات ارزشمند شما هم استفاده كردم

[Tuesday, February 10, 2015 11:18 AM] You: (heart)(heart)(heart)
    [Tuesday, February 10, 2015 11:19 AM] Hoorieh Jahanbani: فقط مي خوام اينو بگم من بعد از چهار سال يعني پنج سال پيش به حرفاي خانم اسدپور رسيدم. كه شما هر چقدر هم بخواهيد تا زماني كه سيستم عصبي بچه به اون مرحله نرسه هيچ اتفاقي نميفته. به همين دليله كه يكي با تمام امكانات توانبخشي فرزندش ديرتر راه ميفته و حرف ميزنه اما يكي مثل همون موردي كه باباي بني عزيز گذاشته بودن بدون هيچ كاري راه ميره و حرف ميزنه

[Tuesday, February 10, 2015 11:20 AM] Hoorieh Jahanbani: اما با اين اوصاف نمي تونيم كاري نكنيم و دست روي دست بگذاريم. كاري كه ما مي تونيم انجام بديم آموزش و كسب مهارتهاي اجتماعي و آداب معاشرته

[Tuesday, February 10, 2015 11:21 AM] Hoorieh Jahanbani: اينا رو تو هيج مركز توانبخشي به ما ياد نميدن. اينكه چگونه برخورد كنيم چگونه غذا بخوريم بهداشت فردي و گروهي رو چطور رعايت كنيم. حق تقدم و رعايت مسايل اجتماعي همه به عهده ي من و خانواده هست

[Tuesday, February 10, 2015 11:22 AM] You: دقیقا

[Tuesday, February 10, 2015 11:22 AM] Hoorieh Jahanbani: چه كار كنيم كه پرخاشگر نشن رفتارشون تهاجمي و خشن نشه. لجبازي رو در اونها تقويت نكنيم اينا رو از خودمون بايد آغاز كنيم

[Tuesday, February 10, 2015 11:24 AM] Hoorieh Jahanbani: فرزندان ما همه روزي راه ميرن حرف ميزنن مي خونن و در حد خودشون حساب و كتاب مي كنن، اما اينكه به تنهايي قادر به خريد و رفتن به مغازه و در بزرگي بتونن بدون ما بانك برن و تو سينما و تاتر بتونن درست نشستن و رفتار درست رو انجام بدن و تو صفها با آرامش و صبوري منتظر نوبت باشن و حس همكاري تو جامعه داشته باشن رو بايد به اونا آموزش بديم. اگر به اين نمات توجه كنيم مطمئن باشيد ديد جامعه و اطرافيان بهتر خواهد شد

[Tuesday, February 10, 2015 11:25 AM] Hoorieh Jahanbani: ببخشيد سعي مي كنم نيام تو گروه. چون وقتي ميام ميدونم خسته ميشيد(shy)(shy)(shy)(shy)(shy)

[Tuesday, February 10, 2015 11:25 AM] زهرا نجار: من هم طی رفتاری که با شمیم داشتم به همین نتیجه رسیدم. من از دوماهگی شمیم کاردرمانی را شروع کردم ولی سه سال و دوماهش بود که راه افتاد. درحالی که هفته پیش باخانمی آشنا شدم که پسرش بیست روز از شمیم کوچکتر بود ولی یک سال و دوماهگی راه افتاده بود

[Tuesday, February 10, 2015 11:25 AM] You: دوستان تصاویر بالا عمدتا در مورد کاردرمانی ذهنی و بخشی هم کاردرمانی حرکتی هست در خصوص گفتار درمانی حافظه کوتاه مدت باید تقویت بشه

[Tuesday, February 10, 2015 11:27 AM] زهرا نجار: خانم دکتر صحبتهای شما از هر چیزی برای ما ارزشمندتر است چون یک تجربه حقیقی و حاصل ارتباط لحظه به لحظه با فرزندی هم جنس فرزند خودمان است

[Tuesday, February 10, 2015 11:28 AM] زهرا نجار: و این نهایت لطف و دلسوزی شمارا میرساند که تجربیاتتان را بیدریغ و چشمداشت به رایگان در اختیار ما قرار میدهید

[Tuesday, February 10, 2015 11:29 AM] Hoorieh Jahanbani: اون كتابها انتشارات اشكه كه اتفاقا مسئولش مامان تارا جانه كه تو گروه هستن
    [Tuesday, February 10, 2015 11:30 AM] زهرا نجار: به نظر من گفتار درمانی و کاردرمانی ذهنی باید با جدیت و پشتکار والدین و بیشتر توسط خود والدین پیگیری شود و از یک کاردرمان ذهنی یا گفتار درمانگر نیز راهنمایی و مشاوره گرفته شود
    [Tuesday, February 10, 2015 11:29 AM] هایده: سلام .میشه لطف کنید بیشتر توضیح دهید ممنون میشم.

[Tuesday, February 10, 2015 11:31 AM] Hoorieh Jahanbani: در چه موردي؟؟؟

[Tuesday, February 10, 2015 11:31 AM] زهرا نجار: من شخصا هفته ای یکبار یا دوهفته ای یکبار شمیم را نزد کاردرمان و گفتاردرمان میبرم و کارهایی که باشمیم انجام داده ام را نشان میدهم هم اشکالات کار خودم را میگویند و هم کارهای دیگری که میتوانم انجام دهم را بیان میکنند و وضعیت شمیم را نیز ارزیابی مینمایند

[Tuesday, February 10, 2015 11:32 AM] زهرا نجار: اینطوری هم از شر ترافیک صرف وقت و هزینه راحت میشوم و از همه مهمتر ارتباط تنگاتنگی با دخترم دارم

[Tuesday, February 10, 2015 11:33 AM] زهرا نجار: حتی چندین بار متوجه شده ام که هرگاه شمیم نیاز به توجه من دارد میرود پشت میزش مینشیند و ازمن میخواهد باهاش بازی کنم

[Tuesday, February 10, 2015 11:34 AM] زهرا نجار: خود این مساله باعث شده از رفتارهای منفی برای گرفتن توجه جلوگیری شود

[Tuesday, February 10, 2015 11:36 AM] زهرا نجار: دقیقا از وقتی این برنامه را پیاده کرده ام تا حد زیادی از پرخاشگری و لجبازی شمیم کاسته شده

[Tuesday, February 10, 2015 11:39 AM] هایده: عزیزم در مورد پرخاشگری. چون ریحانه من 6 سالشه و خیلی خوب بود متاسفانه نمی دونم چرا تازگی ها پرخاشگر و وقتی از مهد میاد تمام حرکات و پرخاشی اونجا رو نشون میده و حتی با بعضی از بچه ها هم نمی سازد در حالیکه اصلا این طوری نبود و متاسفانه این رفتار بعضی اوقات گسترده شده و بیرون در جمع دوستانش هم همین طور شده واین منو خیلی آزار میده چون خیلی خوب بود و ندونم چکار کنم.ممنون

[Tuesday, February 10, 2015 11:39 AM] You: خانم جهانبانی من به دلیل شرایطی که دارم و زمانی که گذشته واقعا وقتی مطالب شما رو می خونم لذت می برم و یادآور روزهای گذشتم هست بنابراین از نوشتن شما من خسته نمیشم و سپاسگزارم

[Tuesday, February 10, 2015 11:40 AM] Hoorieh Jahanbani: یه دلیلش می تونه این باشه هایده جان که ممکنه تو مهد نتونسته باشه با هم سن و سالان خودش خوب ارتباط بقرار کرده باشه و نتیجه ش شده این رفتار

[Tuesday, February 10, 2015 11:41 AM] Hoorieh Jahanbani: یه دلیل می تونه این باشه که گفتارش خوب نباشه یا در حدی نباشه که بتونه خواسته هاش رو به دیگران تفهیم کنه

[Tuesday, February 10, 2015 11:42 AM] Hoorieh Jahanbani: ممنون خانم اسدپور عزیز، تجریبیات شما هم برای من ارزشمنده. و من مشتاقانه حرفای شما رو دنبال میکنم

[Tuesday, February 10, 2015 11:43 AM] Hoorieh Jahanbani: تو این وادی بهترین کمک دهنده به ما خودمون هستیم. تحریبیات ارزشمندی که از سالها کار روی فرزندانمون به دست آوردیم تو هیچ کتابی پیدا نمیشه

[Tuesday, February 10, 2015 11:43 AM] You: بچه های ما واقعا مثل هم سن و سالانشون باید مورد توجه قرار بگیرند و اگر این حس نادیده گرفته بشه واکنشهای مختلفی داره و یکی از مسایل هم می تونه حس منیت باشه که یا شاید بهتر بگم حس مالکیت که در مرحله ای از رشد بچه موجب لجبازی بچه ها میشه

[Tuesday, February 10, 2015 11:44 AM] Hoorieh Jahanbani: همیشه یه دوستانم میگم که دنیای مجازی هر قدر ایراد داشته باشه تو این مورد به دردمون خورد

[Tuesday, February 10, 2015 11:44 AM] You: دوست دارم اگر اجازه بدید این مطالب رو در تالار بزارم ولی چون عکس نازنیها توش هست لازم حتما از شما کسب اجازه بشه در صورتیکه موافق هستید این مطالب در تالار جمع بندی بشه؟
    [Tuesday, February 10, 2015 11:45 AM] زهرا نجار: بیشتر به درد ما خورد خانم دکتر

[Tuesday, February 10, 2015 11:45 AM] You: فکر کنید به هم دوره ای های ما چه کمکی میشد(depressed)

[Tuesday, February 10, 2015 11:45 AM] Hoorieh Jahanbani: هایده جان من جای شما باشم یه مدت با فرزندم به مهد میرم. رفت . آمدم رو بیشتر میکنم. و نگاهم رو تیز تر تا بفهمهم مشکل از کجا نشات گرفته

[Tuesday, February 10, 2015 11:46 AM] Hoorieh Jahanbani: من مشکل ندارم خانم اسدپور عزیز. اتفاقا فکر خوبیه

[Tuesday, February 10, 2015 11:46 AM] You: ممنون عزیزم

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)