نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آنتولوژی

مدیریت کـــــــــل سایت asadpour آواتار ها
    سپاس ها
    162
    سپاس شده 70 در 68 پست

Smile آنتولوژی

بیایید 4 ماه گذشته رو مرور کنیم....
    هرشخصی دوست داره که مورد تایید قرار بگیره ودیگران بگن(حق با توست) در حالیکه این یک دروغ بزرگه و معمولا بخاطر همین، دفاع و حمله شروع میشه(ایجاد چالش)گاهی بصورت هوشمندانه چالش برای بر هم زدن تفکرات درونی افراد استفاده میشه (آنتولوژی سنتی)که با طرح سوال پشت سوال فرد رو با هیاهوی ذهنیش نزدیک کنند در این روش فرد خودش رو مورد قضاوت قرار میده و از گذشته دور تا آینده رو در اون محک میزنه و از خودش انتقاد می کنه در واقع در این روش فرد با مقاومت درونیش روبرو میشه و گاهی خودش رو گناهکار می بینه، گاهی مظلوم و الی آخر
    در واقع فرد از مشکلاتی که در گذشته داشته تندیسی رو می سازه و مدام اون رو تغذیه می کنه اینجا سوال اینه: مثلا غم رو چه چیزی تغذیه می کنه؟ شادی؟ یا غم؟ یقینا غم! چون اگر شادی تغذیه اش می کرد دیگه نمی تونست رشد کنه پس غم در برابر شادی مقاومت می کنه ....همه حسهای درونی به همین شکل هستند استرس، اضطراب، عشق و .............................

در آنتولوژی جدید به افراد گفته میشه حق (تو) گفتن به خودت رو نداری! اگر هر احساسی داری اون رو از درون لمس کن، جنسش رو پیدا کن، ببین چه اسمی داره، حتی اگر اسمی هم نداره مهم نیست وقتی شناختیش منبع اون حس رو پیدا می کنی و یاد می گیری تبدیلش کنی به سوخت آگاهی تا مجبور نشی مثلا در مقام حمله و دفاع قرار بگیری!
    در آنتولوژی سنتی اگر فرد مدام خود و دیگران را مورد قضاوت قرار بده این خصلت میشه هویتش ....در واقع زندگی فقط در گذشته و آینده براش وجود داره و زمان حال رو از دست میده!
    در حالیکه زنگی در زمان حال با کشف احساس همین الانت معنی پیدا می کنه، میتونی اون رو بشناسی و تمرین کنی که باهاش کنار بیایی و بعد رهاش کنی در واقع خودت رو با همه ی آنچه که هستی دوست داشته باشی....

درزندگی اجتماعی معمولا افراد با بازخوردهای جامعه محک زده میشوند بنابراین می توان جایگاه خود رو پیدا کرد اما من که تمایل دارم دوستانم رو حفظ کنم لازمه که اونها رو با همان خصوصیاتشون بپذیرم و این به معنای قبول کردن هر نوع فعلی از طرف آنها نیست بلکه به معنای احترام گذاشتن به اعتقادات و رفتار آنهاست، بنابراین تلاش می کنم که مورد قضاوت قرارشون ندم و فقط به ایشان احترام بذارم.

مثال:معمولا در مراسم ترحیم اغلب میگیم غم آخرتون باشه! آیا واقعا غم آخر معنا داره؟! همچنین آیا استفاده از کلمه ی غم منبع تغذیه غم اون شخص واقع نمیشه؟! بنابراین تا وقتی این محرک وجود داشته باشه اون شخص در غم خودش فرو خواهد ماند. در حالیکه اگر بگیم روحش شاد ...امیدوارم به زودی در لباس شادی ببینمتون و از این قبیل اجازه رشد غم در وجود شخص رو می گیره.....این مثال برای هر حس دیگری هم تعمیم داده میشه مثل عشق....

نتیجه: اگر وقتی غمی داریم و کسی تلاش می کنه جملات مثبت و شاد به کار ببره، احساسمون (غم) شروع به مقاومت می کنه پس( حمله و دفاع) شروع میشه، یعنی ایجاد چالش و قضاوت و بهم خوردن تعادل احساسات.....
    حال اگر دو نفر با یک روش که مورد مطالعه و تاییدشون واقع بشه و در یک سو باشند، تعاملات نتیجه مثبت و بهتری میده.....

اگر حمل بر خودستایی نباشه با تمام رنجشهای پیش آمده از 100 نمره فعلا نمره 40 رو به خودم میدم در نظر داشته باشید که 4 ماه پیش نمره صفر بود....من که راضیم...!
    امیدوارم بتونیم در این زمینه بهم کمک کنیم تا حداقل من بعد علمی و دانشم رو بالا ببرم و کنار تجربه قرارش بدم......
    همیشه هر بازخوردی دلیل بر عدم درک متقابل و بی احترامی و تحقیر کردن نیست....درصدی هم ممکنه فرد کاملا مخالف هر گونه برچسب زدن و توهین کردن باشه.

ضمنا آگاه هستید که شالوده ی تیپ شخصیتی هر فرد در سه سال اول زندگیش پایه ریزی میشه بنابراین اگر شخصی روحیه ی رهبری داشته باشه هر قدر بهش بگیم که این طور صحبت نکن یا رفتار نکن به سختی بتونه کمترین تغییری در خودش ایجاد کنه....بنابراین اگر تیپ شخصیتی افراد رو بپذیریم که حتما دلیل بر قبول اون رفتار نیست! بلکه فقط احترام....اونوقت و نفر که هیچ سنخیتی از نظر اعتقادی و رفتاری با هم ندارند می تونن بدون هیچ توقعی به یکدیگر احترام بذارند ....

مدیریت کـــــــــل سایت asadpour آواتار ها
    سپاس ها
    162
    سپاس شده 70 در 68 پست

پیش فرض اطاعت

حتما سعی می کنم روی نحوه ی صحبت کردنم تمرکز کنم و چه بهتر که بتونم اصلاح کنم!
    اگر تمایل داشتید کتاب نیروی حال رو مطالعه کنید و من رو در درک کتاب کمک کنید.ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)